W dniach 6-10 kwietnia w Horyńcu-Zdrój (województwo podkarpackie) odbyły się XXXIV Młodzieżowe mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych. Zagrały w nich nasze najlepsze zawodniczki w kategoriach do lat 10 i 13. Najlepiej powiodło się Agacie Flisikowskiej, która zdobyła srebrny medal (jedyny medal dla Wielkopolski). Gratulujemy,

Oliwia Kenig zajęła miejsce 14, a Nikola Dobrzyńska  XVI. To również bardzo dobre miejsca. Dziewczęta wyprzedziły rywalki wyżej od siebie klasyfikowane w rankingu. W piątek w godzinach wieczornych odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej, w których Agata zajęła 5, Oliwia wysokie 7, a Nikola 19 miejsce.

Oprócz gry w warcaby dziewczęta również zwiedzały tą piękną część Polski. W drodze na zawody zatrzymały się kilka godzin w urokliwym Jarosławiu, które w dawnych czasach było jednym z największych miast handlowych w Europie. Tam zwiedziły Podziemną Trasę Turystyczną, w której było mnóstwo edukacyjnych elementów.

Podczas zawodów zorganizowano wycieczkę do Radróża, gdzie zwiedzili zabytkową cerkiew, weszli na wieżę dzwonniczą i porozmawiali z żołnierzami ze Służby Celnej.

W poniedziałek po całonocnej podróży pociągiem, dziewczęta wróciły do szkoły.