Dnia 07 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Towarzyszyły mu różne zabawy i konkursy. Każda drużyna miała do wykonania określoną ilość zadań.  Zmagania rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu edukacyjnego na temat Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się z niego wielu ciekawych informacji. Oczywiście po zakończonej prelekcji nadeszła chwila prawdy i każda z drużyn musiała rozwiązać quiz.

 

Okazało się, iż wszyscy uważnie słuchali i oglądali przygotowany materiał. Inne zadania, jakie czekały na naszych uczniów to m.in.:  rozpoznawanie flag państw członkowskich, układanie rozsypanych wersów hymnu UE, czy np. dopasowanie przysłów w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wszystkie drużyny walczyły wytrwale, z pełnym zaangażowaniem. Niepokonani okazali się być uczniowie klasy 2 i 3, którzy swoje zwycięstwo zawdzięczają m.in. uczniowi Mateuszowi Kamińskiemu i jego doskonałej znajomości flag.

więcej zdjęć w galerii