W miniony piątek, 15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w I Gminnym Konkursie Ratownictwa Wodnego "Z wodą za pan brat" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzciance.  Konkurs przeprowadzony został przy merytorycznej współpracy z ratownikami WOPR „Anioły” z Trzcianki. Uczniowie mogli zmierzyć swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypoczynku dzieci przebywających nad wodą.

Celem konkursu było pokazanie możliwości czynnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć, zwiększenie świadomości młodych ludzi i rodziców co do niebezpieczeństw wynikających z pływania na sprzęcie wodnym bez posiadania podstawowych umiejętności jego obsługi.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że wakacje tuż, tuż warto przypomnieć sobie podstawowe zasady wypoczynku nad wodą. Konkurs miał charakter zarówno teoretyczny, ale także praktyczny. Efektem końcowym tych zmagań było zajęcie II miejsca w rozgrywkach międzyszkolnych.

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę:

  1. Julia Flipiak               kl.V
  2. Nikola Dobrzyńska   kl. V
  3. Julia Marecka            kl.VI
  4. Daniel Maciejewski  kl.VI

Gratulujemy!!!

więcej zdjęć w galerii